INFORMOJ | ALIĜILO | KONGRESEJO | PROGRAMO & FOTOJ |
SKIPO | ALIĜINTOJ | KONTAKTO | LIGOJ |
45a Internacia Infana-junula Kongreseto
temo «Bestoj»
23a de julio ĝis 30a de julio 2016
ĉe urbo Nitro, Slovakujo
Antaŭ IIK, iom-post-iom, la organiza teamo preparas la programon. Dum IIK, la loka teamo kunsidas ĉiutage por organizi la programon de la sekva tago kaj adapti ĝin laŭ la circonstancoj.
La bazon tagan horaron kaj ripetajn programerojn vidu malsupre. Klaku sur foton por grandigi ĝin en apuda fenestro.
|
SABATE, 23a: 14h00 alveno en UK-ejo, aŭtotransportoj al IIK-ejo 16h00 farado de orientiĝaj ŝildoj 19h00 INTERKONA VESPERO, ludoj por interkonatiĝi 20h00 piĵama rakonto kaj farado ĉambroŝildoj 21h00 enlitiĝo de infanoj 22h00 ĉiuvespera kunsido de gvidantoj | |
| |
| |
DIMANĈE, 24a: 09h00 komuna kantado: Kiu vi estas? Elefantoj 09h30 kurso 1: Mazi kun Niki 09h30 kurso 2: 12-jaruloj kun Ani 09h30 kurso 3: 13-16-jaruloj kun Sonĝanta 11h00 manlaboroj por etuloj kun Niki 12h00 pilkoludoj kaj tabloteniso por granduloj 14h30 MIGRADO al monto Zobor kun Bert kaj Frank 14h30 ludoj por etuloj 17h30 verkado de taglibroj 19h00 kartludo pri bestoj kun Ani 20h00 PUPA "TEATRO en kofro" kun Tomáš Plaszky | |
| |
LUNDE, 25a: 08h30 vizito de niaj bestoj 09h00 komuna kantado: Hoki-poki, Granda Urso 09h30 KURSOJ kun Niki, Ani kaj Sonĝanta 11h00 akvobatalo per pistoloj kaj boteloj 11h00 manlaboroj (pomponoj) kun ĉiuj 14h00 desegnado de bestoj kun Helga Plötner 14h00 korbopilko en sporthalo 15h30 spontana akvobatalo slovaka popoldanco kun Lukaš & Anežka (Vinodol) 19h30 prezento de Katalunujo kun Ĵordi 20h00 kvizo kun Vera 20h30 PANTOMIMA TEATRO Ohrádka | |
| |
MARDE, 26a: 08h30 vizito de niaj bestoj 09h00 komuna kantado: Mariŝa, Erinaco, Saĝulo 09h30 KURSOJ kun Niki, Ani kaj Sonĝanta 11h00 gigantaj sapvezikoj kun Vera 12h00 bildlingvo Bliss kun Bert 14h00 ekiro pieda al urba naĝejo 14h30 BANADO en 3+3 (mal)grandaj basenoj 18h30 pieda reveno trans ludejoj en urba parko 20h00 kvizo kun Vera 20h10 prezento de Litovujo kun Jogajle 20h30 prezento de Koreujo kun Sonĝanta kaj Ĵinho 21h00 kantoj en Esp. kaj koree kun Jogajle kaj Vida | |
| |
MERKREDE, 27a: 08h45 busekiro al urbeto Topoľčianky kun gepatroj 10h00 gvidata vizito de nacia ĉevalejo Topoľčianky 11h00 piediro al burgo Hrušov el 15a jc., tagmanĝo 13h30 GLACIAĴO en glaciaĵejo de Topoľčianky vizito de bizonejo en Piesky dum ilia manĝado 15h30 busa reveno al Nitro trans UK-ejo 17h30 preparo de BIVAKFAJRO 18h30 rostado de kolbasoj kaj legomoj sur fajro 19h30 bonega porinfana KONCERTO de Kim | |
| |
ĴAŬDE, 28a: 08h30 vizito de niaj bestoj 09h00 komuna kantado: La krokodil’, Aŭto de ĉefo 09h30 KURSOJ kun Niki kaj Ani 09h30 KURSO kun Sonĝanta: teatri "Tri porketoj" 11h00 pompon-farado 14h00 iro al urba parko, ⅓ al naĝejo, ⅔ al ludejo 16h00 vizito de futbala matĉo de e-ista teamo 19H00 LUDVESPERO kun memorludoj kaj domenoj 20h00 prezento de REFoj, kvizo kaj donaco kun Edit 21h00 kvizo kun Ĵordi, Ĵinho kaj Titu | |
| |
VENDREDE, 29a: 09h00 komuna kantado kaj provludo por la Fermo 10h00 vizito de niaj bestoj 10h30 KURSOJ kun Niki, Ani kaj Sonĝanta 11h30 libera preparo de Internacia vespero 14h30 SPORTA OLIMPIKO kun Bert: 3 grupoj, 10 aĵoj 16h30 finpreparo de Internacia vespero 19h30 INTERNACIA VESPERO laŭ suba listo 22h00 maldormado de la grandaj | |
| |
| |
SABATE, 30a: 09h00 paki valizojn, ordigi ĉambrojn 10h00 veturo per publika buso al la UK-Fermo 11h30 IIK-anoj prezentiĝas sur podio, kantas « 5 elefantoj balanciĝadas pere de araneaĵo, kaj konstatinte ke ĝi eltenas, vokas ĉiujn al Koreio ». 12h00 komuna adiaŭado, reveno al gepatroj |
ĉiutagaĵoj | loko | |
antaŭ 08h00 | vekiĝo, prepariĝo | ĉiuj dormĉambroj |
08h00 - 08h30 | matenmanĝo | manĝejo |
09h00 - 12h30 | antaŭtagmeza programo: lingvaj ludoj, Esperanto-kurso, pli aktivaj kaj distraj okupoj, sporto ... | interne aŭ sur herbejo |
13h00 - 13h30 | tagmanĝo (varma manĝo) | manĝejo |
14h00 - 17h30 | posttagmeza programo: ekskurso, animado, manlaboroj, muziko, komunaj ludoj ... (notu viajn proponojn en la aliĝilo) | interne, ekstere aŭ en la urbo |
18h00 - 18h30 | vespermanĝo | manĝejo |
19h00 - 21h30 | vespera programo: diskejo, internacia vespero, kvizo, societaj tabloludoj, Luphomoj ... | granda salono, bivakfajro |
21h30 | laviĝo, enlitiĝo de pli junaj infanoj | dormĉambroj |
21h30 - 23h | grupiĝo inter adoleskantoj, gitaro, Luphomoj ... | ne apud dormantoj |